“Hayat paylaşınca, alışveriş Esenlik’te güzel”Çeşitli ürün kategorisi,uygun fiyat ve hızlı teslimat fırsatları ile “Esenlik Sanal Market”siz değerli hemşehrilerimizin hizmetindedir. www.esenlik.com.tr

MALATYA'NIN YÜKSELEN DEĞERİ ESENLİK !

Göreve geldiği günden beri Malatyalılara daha iyi ve kaliteli hizmeti getirme anlayışı içerisinde olan Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü Malatyalıların Öz değeri olan Esenlik Marketi yarınlara emin adımlarla taşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın güvendiği isimlerden olan Ünlü bugüne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalarla bunu kanıtlamış durumda. 

Ünlü "Malatya'da fiyatları biz belirliyoruz, Malatya'da Esenlik olmazsa fiyatlar bu kadar uygun olmaz. Diğerleri bizi takip ediyor. Esenlik marketler sayesinde Malatyalı kaliteli ve uygun ürüne sahip oluyor. Selahattin Başkanımızın en büyük projesi olan sosyal entegrasyon projesi bizlere örnek oldu" dedi.

Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü ile Pandemi, Sosyal Yardımlar, Büyüme hedefleri, Kırsal Kalkınma ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'la ilgili konular hakkında konuştu 

BEN İYİ BİR MALATYALIYIM !

İyi bir Malatyalıyım. Ömrüm Malatyaya hizmet etmekle geçti. 25 yıl devlette tarım teşkilatlarında görevimi tamamladıktan sonra, sayın başkanımız Selahattin Gürkan takdir ve teveccühleri sonucu Esenlik marketleri bize teslim etti. Bize güvendi. Bize güveninden dolayı kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Asıl mesleğim ziraat yüksek mühendisi. Emeklilikten sonra yaptığımız iş Esenlik genel müdürlüğü. Göreve geldiğimden beri Malatyalıların öz markası olan Esenlik marketlerinin Malatyada hizmet etmesi için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve sahipleniyoruz.

PANDEMİ SÜRECİNDE ESENLİK 

Pandemi döneminde sayın başkanın talimatları çerçevesinde hızlı bi şekilde çalışmalara başladık. Zaten pandemi ve deprem dönemi aynı zamana rastladı, ağır bir süreç yaşadık. Bu süreçte sıkıntıları gidermek için, sahada olmakta dahil üzerimize ne düşüyorsa yaptık. Deprem günü bütün marketlerimiz sabaha kadar açıktı. Panik halinde sokağa düşen vatandaşlarımızı ağırladık, ikramlarda bulunduk. Depremde hasar gören yerlere yardım malzemeleri gönderdik. Yardıma ihtiyacı olan en ücra köşelere bile bizim tarafımızdan ulaştırıldı.  Bütün bu çalışmalarımızı sayın Başkanımız Selahattin Gürkan'la beraber yürüttük. Pandemi dönemimde sokağa çıkma yasağı başladığından dolayı, vatandaşlarımızın ihtiyaçları temin etmek adına e-satış sistemi ile hızlı bir şekilde faaliyete aldık. Aynı gün Whatsapp hattından bir hat oluşturup sipariş almaya başladık. Hemen arkasından daha önce çalışmasını yapmış olduğumuz sanal market mağazamızı faaliyete geçirdik. Malatyalıların ne kadar siparişi varsa kapıya teslim ettik. Burdan da bize çok olumlu dönüşler yapıldı. Sanal marketimizde siparişlerimiz hala devam ediyor ve büyük bir ilgi görüyor. Pandemi bu sürecin başlangıcı oldu ancak bu süreç gelişen teknolojiyle beraber ihtiyaç haline geldi, bunu her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Sanal markette ortalama günlük 150-200 arası sipariş alıyoruz ve hepsini aynı gün teslim ediyoruz. Pandemi döneminde insanların mağdur olmaması için elimizden gelen bütün imkanları kullandık. 

SOSYAL YARDIMLAR

Sayın başkanımızın taktir ve talimatları ile ihtiyaç olan köylere tüm gıda yardımlarında bulunduk. Esenlik şirketi olarak bu dönemde üzerimize ne düşüyorsa yaptık ve Malatyalıların yanında oldup, yardımları ihtiyaç sahiplerine kavuşturduk. 

39 ESENLİK SÜPERMARKET İLE HİZMET VERİLİYOR

Aktif olarak 39 şubemiz bulunmaktadır. Yeni şubemizi en son geçen hafta Çilesiz de açtık. Malatyalı hemşehrilerimiz büyük ilgi ve alaka gösterdiler. Hepsine teşekkür ediyorum.Biz göreve geldikten sonra toplam 5 şube açtık. Şu anda 39 şube ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

KONTROLLÜ BÜYÜME

Ben kontrollü büyümeden yanayım. Market açmak için açmıyoruz, ince eleyip sık dokuyoruz. İhtiyaç olan noktalara iyi çalıcağına inandığımız marketlerimizi  açıyoruz. Vilayetin arkasında bulunan eski Battalgazi Belediyesinin yeri depremden dolayı ağır hasar görüp yıkıldı. Esenlik olarak oranın inşaatını biz üstlendik, biz yapıyoruz. Burayı bitirdikten sonra zemin katına 500 m² büyüklüğünde yeni bir market açmayı planlıyoruz. İnşallah yakın zamanda inşaatımız biter ve marketimiz faaliyete geçer.

ESENLİK SANAL MARKET 

Sanal marketlerimize her geçen gün ilgi ve alaka artıyor. İlerisinin daha iyi olcağını düşünüyoruz. Bununla ilgilenen özel bir ekibimiz var. Günlük 150-200 arası sipariş alıyoruz. Saat 2'den önce alınan bütün siparişler aynı gün içerisinde müşterilerimize teslim ediliyor. Sanal marketimizde bir şubemizin yapmış olduğu günlük cirodan daha fazla ciro yapıyoruz. Biz bu sistemden memnunuz ve daha da büyütmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İSTİHDAM

Çalışanlarımızın hepsi Malatyalı , istihdam noktasında Malatyaya ciddi manada fayda sağlıyoruz.

Şu anda 630 civarında çalışan personelimiz bulunmakta. Marketlerin büyüklüğüne göre 8-15 arası personelimiz mecvut. 

ŞUBE AÇARKEN 

Yeni şube açarken en büyük kriterimiz o bölgede ihtiyaç olmasıdır. İhtiyaç yoksa market açmak için açmıyoruz. Açtığımız marketlerin zarar etmemesi gerekiyor. Zarar edeceğine inanıyorsak açmamızında bir anlamı yok. İhtiyaç varsa kârda çok önemli değil, zarar etmediğimiz müddetçe biz açarız.  Market açarken m², yoğunluk, zarar ve kâr durumu kriterimizdir. Bunları arkadaşlarımızla değerlendirip, olumlu gördüğümüz noktalara yeni marketlerimizi açarız. İlçelerimize de şube açmak için çalışmalarımız devam ediyor.

BAŞKANIMIZ BİZİ BURAYA LAYIK GÖRDÜĞÜ SÜRECE BİZ GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ. 

Selahattin Başkan Malatyada herkesin tanıdığı  ve Malatyada herkese yardımı dokunan bir insandır. Sayın başkanımızın en büyük özelliği sosyal entegrasyon projesidir. Bütün Malatyayı kucaklayan bir yapısı var. Kimseyi ötekileştirmeden, ayırmadan bütün Malatyalılara sahip çıkıyor. Siyasi ayrım gözetmeksizin bütün Malatyayı kucaklayan ve herkese kucak açan bir yapısı var. Bunların hiç önemi yok onun için. Selahattin Başkanın en büyük özelliklerinden biri de, milletin malına sahip çıkıyor olmasıdır. Milletin malını kendi malından daha değerli buluyor ve sahip çıkıyor. Selahattin Başkan milleti için gece gündüz demeden çalışıyor. Bize en büyük talimatı emanete ve milletin malına sahip çıkmamız oldu. Bizde bu noktada çok büyük hassasiyet gösterip , Malatyalılara layık olmaya çalışıyoruz. Selahattin Başkanımızla geçmiş yıllarda da beraber çalıştık. Bizi böyle bi göreve layık ve uygun gördüğü için de ben kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Benim kendisinden bana görev verilmesi noktasında bir talebim olmadı. Sayın başkanımızın takdirleri ile ben burdayım. Başkanımız bizi buraya layık gördüğü sürece biz görevimizin başındayız. 

KIRSAL KALKINMAYA DESTEK

Kırsal kalkınmaya destek veriyoruz. Benim asıl mesleğim ziraat yüksek mühendisliği olduğu için köylünün halinden çok iyi anlarım. Dolayısıyla köylünün üretmiş olduğu kolay elde edilemiyor. Pazarlama ve satış olmayınca emeklerin hepsi boşa gidiyor. Bizde burda bunu bildiğimiz için, kırsal kalkınmaya destek vermeye devam ediyoruz. Zaten marketlerimizde tarım ürünlerimiz mevcut. İlçelerimizde yetişen ürünleri çiftçilerimizden satıp alıp, marketlerimizde taze ve uygun fiyata vatandaşlarımıza sunuyoruz.

ESENLİK NERDEN NEREYE GELDİ 

Siz zaten takip ediyorsunuz. Sıkıntılı bir süreçten çok iyi bir noktaya geldik. Eski ihtişamlı ve prestijli günlerine geri dönmüş durumdayız. Müşteri ve yapmış olduğumuz satışlar bize bunu gösteriyor. Müşterilerimiz çok mutlu ve memnun olduklarını bize her fırsatta dile getiriyorlar.

Ürün tedariğinde hiç bir eksiğimiz ve kusurumuz bulunmuyor. Marketlerimizde vatandaşlarımız istedikleri her şeyi rahatlıkla bulabilirler. Malatyada fiyatlarımızdan dolayı denge olarak çok iyi bir konuma geldik. Malatyada fiyatları Esenlik belirliyor. Attığımız fiyat tweetlerinden hemen sonra diğer marketler fiyat açıklıyor. Bu da bizi takip ettiklerinin göstergesidir. Fiyatları bizden önce kimse açıklamıyor.

Malatyada Esenlik marketi çıkardığımız anda hiç bir fiyat bu seviyede kalmaz. Malatyalı hiç bir ürünü bu fiyatlardan alamaz. Bundan dolayı ben Malatyalı hemşerilerime diyorum ki; bize sahip çıkın, bizim yaşamamız lazım, devam etmemiz lazım ve daha güçlü olmamız lazım. Malatyalılar bize bu desteği veriyor. Biz de vatandaşlarımızdan aldığımız güçle ve sayın başkanımızın bize olan maddi, manevi destekleriyle daha iyi noktalara ekibimizle birlikte geleceğimizi düşünüyorum. Esenlik marketleri kişilerin değil Malatyalıların öz marketi. Kişiler gelip geçicidir, kurumlar kalıcıdır. Biz de görev yaptığımız sürece iyi bir hizmet vermek istiyoruz. Esenlik Malatyalıların öz kaynağıdır ve bütün Malatyalı hemşehrilerimizden bu değere sahip çıkmalarını istiyoruz.

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi. Lütfen yazdığınız bilgileri kontrol ediniz!
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

kapsamında ticari e-ileti gönderilmesine izin veriyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı