Bütün Malatya elele ,Hep birlikte Esenliğe! Yıl sonuna kadar cebinizi koruyor. Cumhuriyet'in 100.yılına özel 1000 üründe maliyetine Satışlarımız ile Dev indirim fırsatını siz değerli halkımıza sunuyoruz

Hakkımızda

14 Mayıs 1990 tarihinde kurulan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi %100'ü Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan iktisadi bir teşebbüstür.

İdari Yapı: Esenlik AŞ'nin yönetim organizasyonu 1 Genel Müdür, ve Genel Müdürlüğe bağlı olarak çalışan birim sorumlularından oluşmaktadır.

Süpermarket İşletmeciliği, Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmeciliği, Canlı Hayvan Pazarı, Et Entegre ve Soğuk Hava Deposu, "Esenlik ve Nergis" markalı ürünler olmak üzere farklı iş kollarında 1990 yılından beri başarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketimiz bünyesinde 638 kişi istihdam edilmektedir.

Kurulduğu tarihten bu yana her yıl Malatya ilinde en fazla vergi ödeyen kuruluşlar arasında yer alan Esenlik AŞ. Malatya'ya ticari faydalarının yanı sıra istihdam; sosyo ekonomik, kültürel sorunları ile yakından ilgilenmektedir.
Özellikle faaliyette bulunduğu alanlarda, piyasada fiyat istikrarının oluşmasında öncü rol üstlenmektedir.
1990 yılında kurulan ve sermayesinin yüzde yüzü Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Esenlik Şirketi, bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve yarattığı katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.320 milyonu aşan cirosu ile olarak sağladığı istihdam ile binlerce insanımızın ekmek kapısı olmuştur. Bu topraklardan kazandıklarını yine bu şehrin kalkınması ve refahı  için yatırıma dönüştürmüştür..

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi. Lütfen yazdığınız bilgileri kontrol ediniz!
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

kapsamında ticari e-ileti gönderilmesine izin veriyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı