“Hayat paylaşınca, alışveriş Esenlik’te güzel”Çeşitli ürün kategorisi,uygun fiyat ve hızlı teslimat fırsatları ile “Esenlik Sanal Market”siz değerli hemşehrilerimizin hizmetindedir. https://esenlik.com.tr

ESENLİK'TE YILLIK 1 MİLYON TL'LİK ELEKTRİK TASARRUFU SAĞLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi, son bir yılda elektrik tüketiminde yaptığı tasarruf ile 1 milyon TL'yi kasasında bıraktı.

Esenlik Şirketi Genel Müdürü Ata Ünlü, göreve gelmeleri ile birlikte birçok kalemde tasarrufa gidildiğini bunlardan en önemli kalemin ise elektrik tüketiminde yaşandığını söyledi.

Şirket olarak en zorunlu giderlerinin başında elektriğin geldiğini belirten Genel Müdürü Ünlü, “Kamu kaynaklarının sorumlu ve bilinçli kullanımına had safhada özen gösteren kuruluşumuz, 2020 döneminde de önceden olduğu gibi bu gider kalemini olabildiğince azaltmak ve kamu kaynaklarını verimli kullanmak adına çalışmalarda bulunmuştur” dedi.

Bu kapsamda Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret A.Ş. olarak, elektrik tedarik sürecinde Kolen Elektrik ile sözleşme imzaladıklarını ve bu sayede aylık yüzde 28‘lere varan indirim elde ettiklerini belirten Ünlü, böylece son bir yılda 1 milyon TL tasarruf edildiğini söyledi. Tasarruf edilen bu tutarın kamu yararına çevrildiğini ifade eden Ünlü, “Elektrik fiyatlarında değişimler de göz önüne alındığında bu tasarruf tutarının 2020'nin sonuna kadar artarak devam etmesini beklemek yanlış olmayacaktır. Bundan önceki senede olduğu gibi 2020'de de devam eden tasarruflu tedarik anlayışımız bundan sonra da dikkat ve özen ile sürdürülecektir. Bu bağlamda Elektrik birimimiz en doğru ve en verimli tedarik tipini belirlemek ve elektrik enerjisini en doğru fiyattan tedarik edebilmek için çalıştığımız firma ile sürekli görüşme ve istişare halindeyiz” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Ünlü, piyasadaki gelişmeleri, değişimleri, yeni mevzuat ve uygulamaları da yakından takip ettiklerini belirterek “Ciddi bir gider kalemi olan elektrik faturalarında ay bazında 80-90 bin TL'lik tasarruflar sağlıyoruz. İnşallah daha da çok tasarruf sağlayacağız” diye konuştu.

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi. Lütfen yazdığınız bilgileri kontrol ediniz!
Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

kapsamında ticari e-ileti gönderilmesine izin veriyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, Yasal mevzuat çerçevesinde veri politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çezerler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı

Esenlik WhatsApp Sipariş Hattı
Siz İsteyin Biz Getirelim

Whatsapp Destek Hattı